Aktualności

Koszt zabiegów chirurgicznych w naszej Przychodni

Jak wybrać lekarza chirurga, który przeprowadzi zabieg u mojego pupila?
Dlaczego zabiegi chirurgiczne tyle kosztują?
Dlaczego inna placówka oferuje zabieg taniej?

 

Jeśli zadajesz sobie jedno z powyższych pytań, zapraszamy to krótkiej lektury:

Na wstępie chcielibyśmy podkreślić, że pod pojęciem zabiegu chirurgicznego powinno kryć się:
– szereg niezbędnych czynności (w tym wywiad lekarski, badanie kliniczne pacjenta,
kwalifikacja do zabiegu).

  • szereg wykwalifikowanych osób,
  • a także najnowsze leki i sprzęty
  • oraz aktualna i wciąż pogłębiana wiedza.

Pamiętaj by zadać pytania, które budzą Twoje wątpliwości w zakładzie, w którym planujesz wykonać zabieg u swojego zwierzęcia, zwłaszcza:

  • w jaki sposób zostanie dobrana narkoza?
  • czy odbierzesz pupila wybudzonego?
  • czy dostaniesz dokładnie rozpisane zalecenia, co do postępowania pozabiegowego w domu?
  • czy przewidziana jest wizyta kontrolna?
  • czy poza ceną zabiegu przewidziane są jakieś dodatkowe koszty takie jak: badanie krwi, wizyta kontrolna, leki, ubranko/kołnierz/opatrunek ochronny, ściągnięcie szwów) ?

 

 

A jak to wygląda w Przychodni Weterynaryjnej Ragdoll?

Poniżej wypunktowaliśmy nasze standardy, które wliczyliśmy już w cenę zabiegu:

  1. Badanie kliniczne przeprowadzane przez doświadczonego lekarza weterynarii kwalifikującego zwierzę do zabiegu
  2. Założenie wenflonu i pobranie krwi* wykonane przez wykwalifikowany personel – lekarza weterynarii albo technika weterynarii;
  3. Analiza wyników badania krwi – pacjent ostatecznie kwalifikowany jest do zabiegu;
  4. Starannie dobrane znieczulenie do rodzaju wykonywanego zabiegu. Naszych pacjentów poddajemy znieczuleniu z użyciem najlepszych leków oraz ze starannością dobierania znieczulania do rodzaju zabiegu (niektóre leki stosowane zwyczajowo nie znoszą bólu trzewnego o czym warto wiedzieć i zapytać swojego lekarza z użyciem jakich leków przeprowadzane będzie znieczulenie), a także podchodzimy indywidualnie do znieczulenia każdego pacjenta i z powodzeniem radzimy sobie z pacjentami tzw. wysokiego ryzyka.
  5. Znieczulenie pacjenta przeprowadzane przez lekarza weterynarii w asyście technika weterynarii. Dla minimalizowania ryzyka w trakcie zabiegu każdy nasz pacjent jest intubowany, podłączany jest do kardiomonitora, pulsoksymetru oraz źródła tlenu. Zabezpieczamy też oczy przed wysychaniem specjalnym żelem.
    W miarę możliwości prowadzimy też preoksygenację (podanie tlenu przez maskę przed
    intubacją celem wytworzenia rezerwy tlenowej) jednak niestety nie każdy pacjent jest współpracujący. Przy agresywnych pacjentach niemożliwa jest żadna ingerencja przed sedacją.
  6. Zabieg odbywa się w aseptycznym środowisku to znaczy w wydzielonym do zabiegów chirurgicznych pomieszczeniu, a nie na stole, na którym przed chwilą byli przyjmowani inni, często przecież chorzy, pacjenci. Ponadto zarówno chirurg jak i osoby asystujące mają specjalistyczną odzież, a sam pacjent jest odpowiednio zabezpieczany do zabiegu: pole operacyjne jest wygolone, zdezynfekowane i okryte jednorazowymi serwetami chirurgicznymi. Narzędzia używane podczas zabiegu, są wcześniej pakowane w specjalne opakowania i sterylizowane w autoklawie.
  7. Przez cały zabieg poza chirurgiem obecna na sali jest także asysta anestezjologiczna oraz asysta chirurgiczna. A podczas niektórych zabiegów jak np. cesarskie cięcie potrzebna jest dodatkowa asysta, która zajmuje się dodatkowymi czynnościami jak np. nowonarodzone szczeniaczki/kociaczki/króliczki itd.
  8. W trakcie zabiegu, za pomocą wcześniej założonego wenflonu, pacjenci dostają płyny dożylnie, których podaż kontrolowana jest przez asystenta.
  9. Po zabiegu pacjenci wybudzani są w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach pod ścisłą kontrolą asystenta.  Pacjenci ponadto zabezpieczani są, w zależności od potrzeb,  specjalnymi lekami przeciwbólowymi, które pomagają w zwalczaniu bólu pooperacyjnego oraz lekami antybiotykowymi.
  10. Pacjent odbierany jest przez swoich właścicieli w pełni wybudzony, zabezpieczony przed uszkodzeniem rany np. kubrak ochronny lub kołnierz ochronny/ opatrunek ochronny, za które nie pobierany dodatkowej opłaty. Otrzymujecie też Państwo wypis, a jeśli jest potrzeba, leki do podania w domu.
  11. Kontrola na drugi dzień, wliczona w cenę. Lekarz operujący zdecyduje o jej potrzebie. Część pacjentów przychodzi już tylko na zdjęcie szwów
  12. Zdjęcie szwów po zabiegu wykonanym w naszej Przychodni wliczone jest w cenę zabiegu. Lekarz operujący określi termin w którym należy się zgłosić.

 

Zawsze też służymy poradą i przed zabiegami jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów chirurgicznych i około chirurgicznych pod nr tel. 782 917 691, 91 819 00 60

lub osobiście w naszej Przychodni.

*krew jest pobierana od pacjentów, którzy w przeciągu 14 dni przed datą zabiegu nie mieli
robionych badań krwi